Podstrona: Zapomoga dla studentów obywateli Ukrainy z Funduszu Wsparcia / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zapomoga dla studentów obywateli Ukrainy z Funduszu Wsparcia

Informujemy, że istnieje możliwość złożenia wniosku o przyznanie zapomogi dla studentów obywateli Ukrainy z Funduszu wsparcia dla studentów i doktorantów Politechniki Rzeszowskiej, będących obywatelami Ukrainy, dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie.

Student lub doktorant, będący obywatelem Ukrainy, może ubiegać się o przyznanie zapomogi, w przypadku gdy:

• znajduje się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej w związku z konfliktem zbrojnym toczącym się w kraju jego stałego miejsca zamieszkania lub kraju zamieszkania członka jego najbliższej rodziny, w szczególności związanej z utratą źródła utrzymania, koniecznością opuszczenia miejsca zamieszkania przez niego lub członków jego najbliższej rodziny i poniesienia związanych z tym kosztów, śmiercią członka rodziny (rodziców/rodzeństwa) oraz
  • nie spełnia warunków do otrzymania zapomogi w rozumieniu ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce i Regulaminu świadczeń dla studentów Politechniki Rzeszowskiej z dnia 17 lipca 2019 r. z późn. zm.

Wniosek należy złożyć w Biurze Pomocy Materialnej (ul. Podkarpacka 1, 35-082 Rzeszów, budynek J, pokój 101, 102, 118).

Pliki do pobrania