Podstrona: Doktorant mgr inż. Kamil Kucharski powołany do Rady Młodych Naukowców / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Doktorant mgr inż. Kamil Kucharski powołany do Rady Młodych Naukowców

2023-11-30 , red.  Anna Worosz
Mgr inż. Kamil Kucharski,

Minister edukacji i nauki powołał nowy skład Rady Młodych Naukowców, której zadaniem jest wspieranie rozwoju kariery młodych badaczy. Jednym z członków został mgr inż. Kamil Kucharski, pracownik Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej oraz Wydziałowego Laboratorium Badań Kół Zębatych na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, doktorant Szkoły Doktorskiej Politechniki Rzeszowskiej.

Skład Rady Młodych Naukowców tworzy 21 przedstawicieli środowiska młodych uczonych. Do ich zadań należy promowanie rozwiązań i mechanizmów wspierających dokonania środowiska młodych badaczy w Polsce. Kadencja rozpocznie się 17 listopada i potrwa do końca października 2025 r.

Zadania Rady Młodych Naukowców

Do zadań Rady należy m.in.: identyfikowanie istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców, przygotowywanie rekomendacji dotyczących instrumentów wspomagania ich kariery, przybliżanie młodym naukowcom mechanizmów finansowania nauki, wspieranie ich kontaktów z przedstawicielami środowisk gospodarczych oraz instytucji wdrażających innowacyjne rozwiązania w nauce, wdrożenie postanowień Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych w jednostkach naukowych.