Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej "zdominowali" konkursy PZU / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki Rzeszowskiej "zdominowali" konkursy PZU

2016-02-16 , red.  Tomasz Ogórek
Studenci Politechniki Rzeszowskiej

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli aż 4 główne nagrody w konkursach firmy PZU: "Studencki Projekt Roku" oraz "Inwestycja w Przyszłość." Nagrody wręczono 15 lutego br. podczas uroczystej Gali  w warszawskim Hotelu Mariott.

"Studencki Projekt Roku" został podzielony na trzy kategorie tematyczne:

• kariera i rozwój osobisty
  • nauka i technika
  • kultura, rozrywka i odpowiedzialność społeczna.

W dwóch z nich wygrały zespoły z Politechniki. Przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej "Brief" (działające w Wydziale Zarządzania) odebrali nagrodę w wysokości 5000 zł za organizację "Nocnego Spotkania z Reklamą". Impreza ta organizowana jest od 15 lat i szczyci się ogromnym zainteresowaniem studentów i mieszkańców Rzeszowa.

W kategorii nauka i technika zwyciężył zespół PRz Racing Team za budowę bolidu, który startuje w wyścigach "Formuła Student". O czym pisaliśmy m.in. TUTAJ

Nasi studenci zdobyli także nagrody indywidualne (po 5000 zł) w konkursie "Inwestycja w Przyszłość". Tu laureatami zostali: Mateusz Kubicki oraz Marcin Drozd.

źródło:youtube.com

Na gali studenci Politechniki Rzeszowskiej byli najliczniejszą reprezentacją z całej Polski i zdobyli największą liczbę nagród. Doceniono kreatywność, wytrwałość w działaniu, a także inicjatywy jakie podjęli studenci, aby udowodnić społeczności akademickiej, że studia wcale nie są nudne; że ważny jest rozwój osobisty i osiąganie wyznaczonych celów. - Podczas gali studentów przywitał prezenter telewizyjny Marcin Prokop, który motywował ich swoim monologiem do dalszej aktywnej działalności, a także podpowiedział uczestnikom na własnym przykładzie, jak zostać bohaterem własnej gry - relacjonowała studentka Koła Naukowego "Brief" Joanna Sienkiewicz.

KH

Powrót do archiwum aktualności